Dětské šperky zlaté a stříbrné

detske_blogPrvním zlatým šperkem holčiček jsou dozajista dětské náušničky. Dnešní široká nabídka klasických i moderních vzorů je velmi pestrá. Rodiče si mohou vybírat z nepřeberné škály vzorů srdíček, kytiček, berušek, kachniček a jiných tvarů.

Náušnice mohou být navíc zdobeny jemným gravírováním, matnou povrchovou úpravou nebo barevnými kamínky nejčastěji bílým, červeným, růžovým nebo modrým.

Než se rozhodnete nasadit miminku zlaté náušničky, přesvědčte se, že jsou ouška po nástřelu náušnic či propíchnutí kanylou zahojená. Raději nespěchejte, možné začervenání nebo otoky nejdříve zcela vyléčte – důležitá je desinfekce a promazávání např. mastičkou z měsíčku lékařského. Čas, který je vhodný na propíchnutí oušek, je obecně doporučován po prvních třech měsících života, kdy je nastartována přirozená imunita děťátka. Můžete se setkat i s doporučením šesti měsíců – důležitá je zde imunita konkrétní holčičky. Také není vhodné ihned po nástřelu či propíchnutí ouška odjet na dovolenou či prodělávat očkování. Raději vyčkejte jeden nebo dva dny, zda se neprojeví infekce.lzcika_blog

Dětský zápon náušnic bývá nejčastěji vyroben se zapínáním dopředu na tzv. brizuru a je připraven na uzamknutí. Je to vaše pojistka proti možné ztrátě a určitě doporučujeme tento krátký několika vteřinový úkon provést, vaši holčičku nezabolí a vy budete mít jistotu, že se vám náušničky nikdy sami neotevřou. K jejich uzamknutí se rozhodněte až po úplném zahojení oušek. Pro starší holčičky, řekněme od 1 roku doporučujeme již dětské náušnice na zadní zápon, které vydrží někdy až do dospělosti.

1PV17077-3Pokud přemýšlíte o vhodném dárku pro narozeného chlapečka, máte možnost zvolit zlaté řetízky v dětské délce 35-37 cm s dětským přívěskem. Originálním dárkem se mohou stát tzv. hodiny narození – na pření straně přívěsku ukazuje ručička přesnou hodinu a minutu narození, druhá strana slouží pro rytinu jména, datumu narození a např. porodní míry. Další dětské přívěsky si určitě také prohlédněte, protože takový zlatý sloník, beruška nebo srdíčko udělá určitě našim nejmenším také radost.

Ze zlatých šperků je nutno ještě zmínit zlaté náramky s destičkou, kam lze vyrýt např. jméno nebo datum narození miminka. 

Do ucelené nabídky dětských šperků patří i stříbrné šperky – stříbrná chrastítka a stříbrné lžičky. Olizováním stříbrného povrchu těchto šperků dochází k přírozené dezinfekci ústní dutiny a také ke zchlazení bolavých dásniček od prořezávaných zoubků.

Veškeré dětské šperky naleznete na našich stránkách v jednotlivých kategoriích nebo pohromadě v kategorii Doporučujeme/Dětské šperky.