Výroba zlatého řetízku

Co stojí za výrobou jednoho zlatého řetízku?

Je to spousta práce, kterou již dnes obstarávají stroje. Nejdříve se zlato roztaví při teplotě 1 010 st. Aby tavení proběhlo rychleji, je ke zlaturetizek_hp přidávaná mosaz. Roztavená slitina se poté naleje do odlévacího stroje a zchladí se vodou na 370 st., dále se vytvaruje do kovové tyče, která je roztahována na tenkost špagety.

Tato zlatá tyčka se tvaruje do spirály o délce 24m a opět je zahřívána v peci a natahována do lanka o tenkosti lidského vlasu, toto lanko má již 3000m. Tyto cívky jsou opět zahřívány v peci kvůli dalšímu změknutí. V tuto chvíli přicházejí na řadu stroje, které upravují lanka do podoby finálního řetízku např. ankeru nebo figara.

Jedna z posledních úprav je ošetření řetízků mazlavým práškem a následné zahřátí při teplotě 815 st. způsobí to, že se jednotlivá očka zataví. Další stroj přidá zápon SK kroužek nebo karabinku, dojde k opuncování a řetízek se vykoupe ve 4 chemických lázních, kde dojde k důkladnému vyčištění.

Poslední úpravou při výrobě zlatého řetízku je dodání většího lesku, děje se tak pokovováním 14ti nebo 18ti karátovým zlatem.